کتاب " WiMAX: تکنولوژی، تجارت، چشم‌انداز" که نخستین کتاب در زمینه وایمکس است منتشر شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، رشد و توسعه شبکه‌های WiMAX در سالهای اخیر به عنوان جلوه‌ای از افزایش نیازها و تواناییهای مخابراتی بشر تحولات جدیدی را در عرصه مخابرات جهانی به وجود آورده است که بهره‌وری مناسب از آن مستلزم درک صحیح از تمام ابعاد فنی ـ تجاری و چشم‌اندازهای پیش روی این فناوری است.

 

گروهی علمی ـ تحلیلی طیف با آگاهی از چنین ضرورتی با گردآوری مقالات و کتابهای معتبر در این زمینه و استفاده از دانش و تجربه‌های دست‌اندرکاران عرصه مخابرات در ایران و جهان، کتابی به نسبت جامع در تمام ابعاد این صنعت تالیف کرده است.

 

مشخصات کلی فناوری WiMAX، سرویسهای قابل ارائه از طریق WiMAX، اصول و ملاحظات طراحی رادیویی شبکه‌های WiMAX، چشم‌انداز وضعیت بازار تجهیزات و شرکتهای مختلف تولیدکننده تجهیزات WiMAX، نحوه همکاری و تعامل بین تولید‌کنندگان یک تکنولوژی بی‌سیم و سازمانهای تنظیم مقررات، شناخت کاربردها و شناسایی مخاطبین اصلی تکنولوژی WiMAX و راهکارهای گسترش کاربردها و سودآوری شبکه WiMAX از جمله سرفصلهای این کتاب است.

 

کتاب WiMAX: تکنولوژی، تجارت، چشم‌انداز که اولین کتاب فارسی درباره فناوری WiMAX است که به همت گروه علمی - تحلیلی طیف و با همکاری شرکت مبین نت منتشر شده است.

 


دسته ها : کتابداری
پنج شنبه 1388/5/1 9:1
X