معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3125382
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
آژانس فضایی آمریکا «ناسا» بعد از چندین بار تغییر تاریخ پرتاب شاتل دیسکاوری، بالاخره اعلام کرد که این شاتل به همراه 7 فضانورد چهارشنبه شب سفر خود را به سمت ایستگاه بین‌المللی فضا آغاز می‌کند.
در ابتدا قرار بود، شاتل دیسکاوری به همراه 7 سرنشین خود12 فوریه (24 بهمن) به فضا پرتاب شود و سفر خود را برای انجام مأموریت تکمیل ساخت ایستگاه بین‌المللی فضا آغاز کند، اما ناسا پرتاب این شاتل را به مدت یک هفته به تأخیر انداخت و اعلام کرد که دیسکاوری 19فوریه (اول اسفند) از مرکز فضایی کندی به فضا پرتاب خواهد شد، اما بار دیگر تاریخ پرتاب تغییر کرد و تاریخ 27 فوریه اعلام شد که باز هم این تاریخ تغییر کرد و پرتاب دیسکاوری برای چهارمین بار به تأخیر افتاد.
آژانس فضایی آمریکا «ناسا» روز چهارشنبه اعلام کرد پرتاب اولین شاتل فضایی در سال جدید میلادی در 12 مارس (22 اسفند) انجام می‌شود.
7 فضانوردی که به همراه شاتل دیسکاوری به ایستگاه فضایی می‌روند طی مأموریت خود آخرین اقدامات لازم را برای بال‌های خورشیدی این ایستگاه انجام می‌دهند.
بر اساس این گزارش،‌ اگر شاتل دیسکاوری تا تاریخ 13 یا 14 مارس (23 یا 24 اسفند) سفر خود را آغاز نکند، این مأموریت به ماه آوریل موکول خواهد شد و در این زمان موشک روسی سویوز به ایستگاه بین‌المللی فضا سفر خواهد کرد و خدمه جدید این ایستگاه را با خود به فضا می‌برد.

دسته ها : فن آوری
يکشنبه 1387/12/18 19:43
X