معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3675604
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
فضاپیمای کاسینی که هم اکنون در مدار سیاره زحل قرار دارد، تصویری از حلقه‌های این سیاره تهیه کرده که دانشمندان با بررسی این تصاویر قمر کوچکی را که در بین حلقه‌های این سیاره مخفی شده بود، کشف کردند.
این قمر کوچک در بین حلقه «G» پیدا شده است و نوع ساختار این حلقه برای محققان همانند معما است. برخی از محققان بر طبق این کشف جدید اعلام کرده‌اند که به احتمال زیاد غبارهای یخی حلقه «G» را تشکیل داده‌اند.
تاکنون دانشمندان موفق به کشف 60 قمر سیاره زحل شده‌اند، اما زمانی که فضاپیمای کاسینی در سال 1997 به فضا پرتاب شد، تنها 18 قمر سیاره زحل کشف شده بود.
به گزارش فارس، فضاپیمای کاسینی ماموریتی است که با همکاری آژانس فضایی آمریکا، آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی ایتالیا انجام شده و این فضاپیما در سال 1997 به فضا پرتاب شد و بعد از سفری هفت ساله، در سال 2004 در مدار سیاره زحل قرار گرفت و از آن زمان تاکنون توانسته تصاویر ارزشمندی از حلقه سیاره زحل و اقمار آن تهیه کند این فضاپیما در این مدت مأموریت خود توانست اقمار جدید این سیاره را کشف کند و اطلاعات ارزشمندی را در مورد این سیاره در اختیار دانشمندان قرار دهد.

دسته ها : علمی
شنبه 1387/12/17 8:30
X