معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 4019903
تعداد نوشته ها : 10297
تعداد نظرات : 319
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

هشتاد و هفت سال پیش، افراطیون سلفی آغازگر اقدامی ننگین بودند تا در اقدامی که در آن جهالت دوران پیش از اسلام موج می‌زد، بارگاه‌ محقر اما پر نور و مقدس ائمه خفته در خاک بقیع را ویران کنند.
اعتقادات انحرافی این گروه افراطی که حتی بسیاری از اهل سنت از آنها تبری می‌جویند، در حقیقت توهین به اعتقادات صدها میلیون شیعه بود که در طول تاریخ بارها مظلومیت آنها تا فلک رفته و البته امیدشان به عدالت خدای تعالی و همچنین ظهور مهدی موعود (عج) است تا با روشن شدن حقایق، حقانیت خود و امامت ائمه اطهار (ع) را به اثبات برسانند.
قرآن کریم خطاب به همه کسانی که به رسول خاتم، حضرت محمد مصطفی (ص) ایمان آورده‌اند، چنین می‌فرماید: «قُلْ لا أَسْئَلُکُمْ عَلَیهِ أَجْراً إِلاَّ الْمَوَدَّة َفِی الْقُرْبى» «بگو: بر این رسالت مزدى از شما، جز دوست داشتن خویشاوندان، نمى‏خواهم» ( شورى / 23) همچنانکه در جای دیگر می‌فرماید: «ماسَأَلْتُکُمْ مِنْ أَجْرٍفَهُوَ لَکُمْ» «بگو: هر مزدى که از شما طلبیده‏ام، از آن خودتان باد» (سبأ / 47)
بنابراین دوستی به خاندان رسول (ص) امری است که نه تنها به شیعیان؛ بلکه خطاب به همه مسلمانان بیان شده است. به همین دلیل این قبور پاک و نورانی در سالیان دراز مأوی و پناهگاه دل مؤمنان بوده است؛ چرا که این اماکن، محل فرود فرشتگان رحمت هستند.
جنایت تخریب قبور امامان مدفون در قبرستان بقیع همچنان لکه ننگی بر پیشانی عاملان این اقدام ننگین باقی مانده و در آینده نیز چنین خواهد بود. این اقدام جنایت بار از سوی مسلمانان سراسر جهان محکوم است. البته یک گروه از این عمل شرمسار نیست؛ یعنی همان فرقه منحرف و گمراه وهابیت که از روی جهل، بی خردی و لجاجت دیگر مسلمانان را تکفیر می‌کند و پیوسته مانع بازسازی و آبادانی این اماکن مقدس می‌شود.
به طوریکه در سال‌های اخیر حتی بیش از پیش با اتخاذ اقدامات سخت‌گیرانه نسبت به حجاج بیت‌الله الحرام و زائران مرقد رسول گرامی اسلام (ص)، به آنان اجازه نمی‌دهد، در کنار مناسک حج، به عبادات دیگر همچون زیارت قبور اولیای الهی بپردازند. امری که پیش از این رایج و معمول بوده است.

* آیت‌الله سبحانی: بار دیگر عمل زشت متوکل عباسی تکرار شد

همچنین آیت‌الله جعفر سبحانی، در سالروز تخریب بارگاه ملکوتی اهل بیت نبوت در قبرستان بقیعه، پیامی را منتشر کرد که در آن این فاجعه را به عاشورای دوم تعبیر کرده است.
وی در پیام خود خطاب به مسلمانان جهان گفت: بار دیگر عمل زشت و نفرت بار متوکل عباسی را در تخریب گنبد و بارگاه حسینی و شخم زدن زمین آن را تکرار کردند «یریدُونَ لِیطفِئُوا نُور الله واللهُ مُتِمٌ نُورِهِ وَلَو کَرِهَ الکافِرُون». قرآن مجید، مسلمانان جهان را به ترفیع و تکریم بیوتی که مرکز حمد و تسبیح الهی است، دعوت می‌کند و می‌فرماید: «فی بُیوتٍ أَذن الله أَن تُرفَعَ» جلال‌الدین سیوطی در کتاب «درّ منثور» می‌نویسد: پیامبر اکرم (ص) این آیه را در مسجد تلاوت کرد. مردی پرسید مقصود از این «بیوت» چیست؟ پیامبر (ص) فرمود: «خانه‌های پیامبران است». در این هنگام، ابوبکر در حالی که به خانه حضرت زهرا (س) اشاره می‌کرد، پرسید: آیا این خانه هم از آنهاست، حضرت فرمود: «نعم من افاضلها» (یعنی آری از برترین و والاترین آنهاست)
در بخشی از این پیام آمده است: متأسفانه اعراب نجد، از فرهنگ اسلامی دور بوده و به جای عمل به آیه «قُل لا اساَلکُم عَلَیهِ أَجراً إلا المَوَدّهَ فِی القُربی» به دشمنی برخاسته و آثار آنان را همراه با آثار ده‌ها وابسته به خاندان رسالت و دیگر بزرگان دین، منهدم کردند.


دسته ها : مذهبی
يکشنبه 1389/6/28 18:23
X