دانشمندان آمریکایی هشدار دادند که پارو کردن برف فشار بسیار زیادی را به سیستم قلبی عروقی و ماهیچه ای- اسکلتی بدن وارد می کند و سلامت قلب را به شدت در معر خطر قرار می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مختصصان آکادمی جراحی ارتوپدی آمریکا در بررسیهای خود نشان دادند که حتی یک فعالیت ساده مثل پارو کردن برف در زمستان می تواند قربانی بگیرد.

اطلاعات کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی نشان می دهد که در آمریکا در سال 2008 حدود 70 هزار نفر قربانی پارو کردن برف شده اند.

شایع ترین آسیبی که به این قربانیان وارد شده پارگی ماهیچه و شکستی استخوان بوده است اما همچنین بسیاری از این افراد هنگام پارو کردن خیابان مقابل منزل خود سکته قلبی کرده اند.

براساس گزارش مدیکال نیوز تودی، در این خصوص این محققان اظهار داشتند: "پارو کردن برف موجب خم و راست شدن بسیار زیادی می شود به خصوص اگر برف مرطوب باشد. این نوع فعالیت می تواند برای کسی که به طور منظم تمرینات فیزیکی انجام نمی دهد بسیار خطرناک باشد چراکه کمر، شانه و ماهیچه های بازو نمی توانند به طور همانند با هم فعالیت کنند. توصیه می شود اگر در زمان پارو کردن برف فرد احساس درد کرد فورا دست از کار بردارد و استراحت کند و در موارد درد قفسه سینه و یا تنفس شدید بلافاصله باید درخواست کمک کند."دسته ها : تندرستی
چهارشنبه 1388/10/30 9:5
X