شرکت گوگل با اشاره به حملات شدید سایبری که طی ماه های گذشته از جانب کشور چین تحمل کرده و همچنین میزان سانسور بالای مفاهیم این سایت در چین تصمیم به تعطیل کردن سایت و دفتر خود در این کشور گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت گوگل اعلام کرد این شرکت و حداقل 20 شرکت دیگر در اواسط ماه دسامبر قربانی حملات پیچیده و شدید سایبری شده اند که از کشور چین و با هدف دسترسی به محتوی نامه های الکترونیکی فعالان حقوق بشر صورت گرفته است.

به گفته مقامات گوگل بر اساس تحقیقاتی که تا کنون انجام گرفته است طی این حملات شدید هکرها نتوانسته اند به هدف اصلی خود دسترسی پیدا کنند.

دیوید دروموند از مدیران ارشد شرکت گوگل اعلام کرد این شرکت تصمیم گرفته است سانسور سایت خود را در این کشور بیش از این تحمل نکرده و این سایت را در چین به کلی تعطیل کند. به گفته وی این حملات و تحقیقاتی که در رابطه با آنها صورت گرفته و نشان از تلاش بیشتر برای محدودیت آزادی بیان در فضای مجازی اینترنت را دارد، باعث شده تا گوگل امکان ادامه تجارت خود را در چین مورد بازبینی قرار دهد.

بر اساس گزارش سی ان ان، با توجه به همین دلایل شرکت گوگل تصمیم خود را برای توقف فعالیت در کشور چین گرفته و طی هفته های آینده این شرکت با مقامات دولتی چین درباره فعالیت سایت فیلتر نشده گوگل به مذاکره خواهد پرداخت که به گفته دروموند نتیجه این مذاکرات احتمالا به تعطیل شدن این سایت در چین ختم خواهد شد.


دسته ها : فن آوری
چهارشنبه 1388/10/30 8:5
X