معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3348995
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

دانشمندان نوعی ماده جدید با عنوان «استخوان تزریقی» تولید کرده‌اند که می‌توان به کمک آن شکستگی‌های استخوانی را ترمیم کرد.

دانشمندان دانشگاه ناتینگهام در حال حاضر مشغول آزمایش این ماده جدید هستند.

این ماده که با تلاش دانشمندان در انگلیس تهیه شده به درون استخوان‌های شکسته قابل تزریق است و ظرف چند دقیقه پس از تزریق سفت و محکم می‌شود.

به گفته دانشمندان، این ماده که شبیه به خمیر دندان است یک اسکلت بندی زیستی و تجزیه شدنی را به وجود می‌آورد که روی آن استخوان‌های بدن رشد می‌کنند و خود را سریعتر و بهتر ترمیم می‌کنند به این ترتیب ماده جدید به عنوان یک چارچوب پشتیبان برای بازسازی بافتهای استخوانی عمل می‌کند.

پژوهشگران می‌گویند : با وجود «استخوان تزریقی» نیاز به پیوندهای استخوانی دردناک در بسیاری از موارد بر طرف می‌شود.

 این پژوهشگران آزمایشات کلینیکی خود را در انگلیس آغاز کرده‌اند و امیدوارند که ظرف 18 ماه از این ماده در آمریکا نیز استفاده شود.

«استخوان تزریقی» که ایده دکتر کوین شیک‌شف، استاد دانشگاه ناتینگهام انگلستان است، برنده جایزه مشهور «ابداعات پزشکی» آن کشور شده است.

شیکشف می‌گوید مزیت «استخوان تزریقی» نسبت به چسب‌های استخوانی قدیمی در پروسه سفت شدن آن است.

چسب‌های فعلی که در بازار هستند در حین سفت شدن گرما از دست می‌دهند و سلولهای اطراف را از بین می‌برند و در برخی از نقاط بدن این مواد بلااستفاده می‌شوند،‌ در حالی که ماده پلیمری جدید هیچ یک از این مشکلات را ندارد.دسته ها : علمی
شنبه 1387/9/30 2:2
X