مانیفست انقلاب میرحسین در شرف تدوین نهایی


حلقه فکری میرحسین موسوی مأمور به تدوین مانیفستی برای ادامه فعالیت‌های سیاسی وی شده‌اند. بنابر اخبار دریافتی، این مانیفست که در حلقه یاران موسوی به «مانیفست انقلاب» معروف شده است، نقشه راه فعالیت‌های سیاسی موسوی بوده و تدوین آن با مدیریت«م.ت» از مشاوران سید محمد خاتمی‌می‌باشد. ادامه جنبش و تأکید بر استمرار اصلاحات ازطریق فعالیت‌های اجتماعی، تلاش برای تغییر برخی موارد قانون اساسی، استفاده از روزنه‌های سیاسی- اجتماعی موجود و... از جمله محورهای این مانیفست در حال تدوین می‌باشد.

قصد عضو ارشد حزب مشارکت برای اقامت در لندن


در شرایطی که میرحسین موسوی در حال شکل دهی به تشکیلات جدید خود به نام «راه سبز امید» می‌باشد سفر برخی از چهره‌های سیاسی جهت اقامت درکشورهای اروپایی تردید‌های جدی‌ای را در این زمینه به‌وجود آورده است.
بنا براخبار دریافتی گفته ‌می‌شود «م. ‌خ» از اعضای ارشد حزب مشارکت بنا دارد طی سفر به لندن در این شهر اقامت گزیند. ‌وی که یکی از فرزندانش به همراه تعدادی از نزدیکانش در لندن اقامت دارند در حالی قصد عزیمت به انگلیس را دارد که پیش از این بارها برضرورت ادامه جنبش! و استمرار حضور مردم در صحنه تأکید‌ داشته است. ‌حال معلوم نیست به رغم این حضور چطور خود قصد اقامت در خارج از کشور را دارد.

اخبار تکان دهنده از دفتر ژنو مرکز گفت وگوى تمدن ها


یک منبع آگاه از برخى اهداف تشکیل دفترژنو، مرکز گفت وگوى تمدن ها پرده برداشت.
وى با بیان اینکه هدف اصلى از تشکیل این مرکز تلاش براى ایجاد ارتباط واضح تر اصلاح طلبان با غرب و آمریکا بوده، تصریح کرد: خاتمى  قصد داشت در جریان انتخابات اخیر و زمانى که قصد کاندیداتورى داشت ارتباطات خارجى خود را در ژنو گسترش دهد. وى با بیان اینکه در این مرکز شناسایى کشورهاى مختلف براى دریافت کمک مالى صورت گرفت از رایزنى با برخى کشورها براى دریافت ارزسخن به میان آورد. این منبع آگاه تاکید کرد: دراین زمینه مبلغ نیم میلیون یورو از طریق امیر بحرین دریافت شد.وى همچنین تصریح کرد: خاتمى  نیز با ارسال نامه اى به ملک عبدالله درخواست کمک مالى نمود و حتى یکى از مشاوران سابق خود را بدون اطلاع سفارت ایران در ریاض در سال ۸۵ به دیدار ملک عبدالله گسیل داشت که درخواست خاتمى  با بى اعتنایى پادشاه عربستان روبه رو شد.

 


دسته ها : انتخابات دهم
سه شنبه 1388/5/27 23:59
X