ابطحی: دعا کنید اشتباهاتم را جبران کنم

محمدعلی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز که پس از اغتشاشات مربوط به انتخابات توسط برخی نهادهای مسؤول دستگیر شده است طی تماسی که با خانواده خود داشته نسبت به وضعیت بازداشتگاه و برخورد مسؤولان آن ابراز رضایت کرده است. وی در گفت‌وگو با همسر و فرزندان خود گفت: کاملاً‌حالم خوب است،‌ جایم راحت است و اتاق خوبی دارم و ‌روزی دو ساعت در فضایی شاداب قدم می‌زنم. وی به خانواده خود توصیه کرد که لازم نیست پیش هیچ کس بروند و فضاسازی کنند. ابطحی می‌افزاید: در این بحث‌های سیاسی و امضاهای دسته جمعی هرگز وارد نشوید. در ایران اتفاق مهمی افتاده و ما هم بخشی از تقصیر را به عهده داریم که باید تقاص آن را پس بدهیم. این متهم اغتشاشات اخیر در ادامه گفته است: دربازجویی‌ها راحت هستم، یک ذره هم اضطراب ندارم، این اتفاق باید مسیر خودش را طی کند. هم اکنون پس از 20 سال توفیق خوبی پیدا کردم و در حال انجام کارهایی هستم که تا کنون فرصتش نبود مثل خواندن قرآن و تدبر در فهم آن. ابطحی در پایان به خانواده خود توصیه می‌کند که کار سیاسی نکنند و می‌گوید: به اینترنت و شبکه‌های ماهواره‌ای کار نداشته باشید، فقط برایم دعا کنید که اشتباهاتم را جبران کنم. گفتنی است در روزهای اخیر برخی رسانه‌های وابسته به جریان دوم خرداد درصدد القای این موضوع بودند که اعترافات ابطحی در دادگاه تحت فشار و القائات خاص صورت گرفته است که این گفت‌وگوی ابطحی با خانواده‌اش مؤید این نکته است که نامبرده نه تنها تحت فشار نیست بلکه از امکانات خاصی هم برخوردار است که البته خانواده وی می‌توانند این موضوع را تأیید کنند.

چرا حجاریان به خانه نمی‌رود؟

شنیده شده که سعید حجاریان از متهمین پرونده موسوم به کودتای مخملی که اخیراً از زندان اوین به یک منزل سازمانی نقل مکان کرده است، ضمن ابراز رضایت از وضع موجود خواستار عدم بازگشت به منزل شخصی خود شده است.
حجاریان در روزهای گذشته در گفت‌وگوهایی به مسؤولان منزل سازمانی مورد نظر گفته که من در منزل خود امنیت ندارم، به همین دلیل نمی‌خواهم به خانه بروم. لازم به ذکر است طبق گفته مسؤولان قرار بود حجاریان به منزل شخصی خود برود و هرگاه لازم شد برای برخی سؤالات به منزلش بروند که با ادعای عدم امنیت در منزل، وی به خانه نرفته است. گفتنی است هم اکنون حجاریان در خانه سازمانی با امکانات آب درمانی، استخر و سونا و ... ضمن پرداختن به کارهای شخصی روزمره و مطالعه با خانواده و همسر و فرزندان خود به راحتی رفت و آمد می‌کند.

منطقه‌ای در بابل مقصد هاشمی رفسنجانی

در روزهای گذشته رسانه‌ها از ترک تهران توسط رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به مقصدی نامعلوم خبر دادند. کسب اطلاع کرد یک مرکز تحقیقاتی وابسته به یک نهاد آموزشی در بابل که در منطقه بندپی این شهر مستقر است، مقصد و محل استراحت هاشمی رفسنجانی است. روز گذشته برای اولین‌بار وی در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری شرکت نکرد و به احتمال بسیار زیاد در مراسم تحلیف که فردا در مجلس برگزار می‌شود نیز حضور نخواهد داشت.

نادر صدیقی کیست؟

در کیفرخواست ارائه شده توسط دادستان تهران پیرامون متهمین پرونده کودتای مخملی به فردی به نام نادر صدیقی اشاره شده بود که دارای نقش گنگی در اتفاقات اخیر می‌باشد.
نادر صدیقی اولین‌بار کیان تاجبخش را به حجاریان و تاجزاده معرفی می‌کند. به نظر می‌رسد نادر صدیقی به عنوان نیروی قدیمی‌تر از تاجبخش و عامل اصلی بنیاد سوروس در ایران بوده است که در پوشش‌های مختلف بر عملکرد برخی مهره‌ها که قرار بود بحث انقلاب مخملی در ایران را پیگیری کنند، نظارت می‌کرده است. نادر صدیقی از نیروهای اولیه اطلاعات نخست‌وزیری و معاون سعید حجاریان در زمان حضور وی در وزارت اطلاعات بوده است.
وی مسؤول تهیه بولتن‌هایی در مورد منافقین بوده که برای مسؤولان ارسال می‌شده است. صدیقی پس از خروج حجاریان از وزارت اطلاعات با شیب آهسته به سمت اپوزیسیون حرکت می‌کند و در جریان دادگاه موسوم به میکونوس به عنوان یکی از چهره‌های همراه بنی‌صدر نقش فعالی را ایفا می‌کرد. سعید حجاریان در سال‌های متمادی با نام نادر صدیقی در نشریات ضدانقلاب خارج از کشور از جمله نیمروز مقالاتی را منتشر می‌کرده است. نادر صدیقی همچنین در روزنامه صبح امروز و یاس نو مطالبی را می‌نوشته است. نکته مهم در ارتباط نزدیک وی با بنیاد سوروس (osi) آنجاست که در فیلمی با عنوان آموزش کودتای مخملی صربستان که به فارسی برای آموزش ترجمه گردیده نادر صدیقی علاوه بر نوشتن متن و ویراستاری، تهیه‌کنندگی و گویندگی آن را به عهده داشته است. وی در یکی از نوشته‌های خود زندان ایران را از لحاظ مخوف بودن با زندان ابوغریب بغداد مقایسه کرده بود.
گفتنی است نقش نادر صدیقی و شناسایی کیان تاجبخش توسط او و معرفی وی به حجاریان و تاجزاده جهت انجام برخی سخنرانی‌ها و ارائه جزوه‌ها طبق گفته‌های تاجبخش گنگ است. وی هم‌اکنون متواری است ولیکن شنیده شده که با پاسپورت جعلی و با اسامی مختلف در ایام انتخابات بارها به ایران رفت و آمد داشته است.
گفته می‌شود وی دارای دفتر کاری در منطقه یوسف‌آباد تهران بوده است که در گذشته برخی قرارهای خاص خود را در این مکان می‌گذاشته است. به نظر می‌رسد وی عامل اصلی بنیاد سوروس در ایران ‌باشد.

آغاز موج استعفا در احزاب دوم خردادى
 
موج واگرایی و استعفای چهره‌های سرشناس در احزاب تندرو دوم خردادی با توجه به شرایط پیش آمده پس از دهمین انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده است.
نحوه عملکرد این احزاب و تندروی آنها و در مقابل نظام قرار گرفتن احزاب دوم خردادی از جمله دلایل استعفای این چهره‌های شاخص می‌باشد. برای مثال استعفای چند تن از چهره‌های برجسته حزب مشارکت از مرکزیت این حزب، موجب از رسمیت افتادن شورای مرکزی این حزب شده است. گفتنی است در بین اعضای حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب این شایعه دهان به دهان نقل می‌شود که نتیجه دادگاه کودتای مخملی به احتمال زیاد انحلال این دو تشکل سیاسی می‌باشد، البته دبیر خانه احزاب نیز روز گذشته در گفت‌وگویی این امر را غیر محتمل ندانسته بود.

دسته ها : انتخابات دهم
پنج شنبه 1388/5/15 8:5
X