معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3161568
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
حجت‌الاسلام مهدی کروبی پیش از ظهر امروز و در جمع دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت: متاسفانه با انحلال سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و انحلال شوراهای عالی نظیر شورای پول و اقتصاد، چرخه دخل و خرج کشور نامنظم شد به طوریکه معلوم نیست یک میلیارد دلار گم‌ شده در کجا هزینه شده است.
کروبی با بیان اینکه برنامه‌های خود را در چهار محور و از بهمن ‌ماه گذشته اعلام کرده است، ابراز داشت: برنامه‌های اعلام شده انتخاباتی بنده یک برنامه کاملاً اجرایی است و مصرف تبلیغات ایام انتخابات را ندارد.
وی فضای انتخابات کشور را فضای رقابت جدی برای کسب آرای بیشتر و گاه خودزنی سیاسی عنوان کرد و گفت: مطابق با اندیشه امام راحل باید میزان رأی مردم باشد و غیر از این دخالت عنصرهای سیاسی و حزبی در جریان انتخابات معنا ندارد و من چنانچه تخلفی را در انتخابات ببینم با شفافیت اقدام خواهم کرد.
وی با حساس خواندن شرایط کشور در داخل و خارج گفت: دوستان و دشمنان ما به روز 22 خرداد و تصمیم نهایی مردم چشم دوخته‌اند تا ببینند مردم چگونه پای صندوق آرا می‌آیند و به چه کسی رأی می‌دهند.
رئیس مجلس ششم نخستین خواسته رهبری و مسئولان و دلسوزان نظام را مشارکت حداکثری و پرشکوه مردم در انتخابات عنوان کرد و اظهار داشت: اگر می‌خواهیم عزت اسلام و ایران، منافع ملت، تمامیت ارضی و حقوق اقوام مختلف رعایت و احیا شود باید در صحنه انتخابات حضور داشته باشیم که خلاف آن ضرر و خسران است.
وی ادامه داد: برخی گرایش‌های درون نظام و بدخواهان نظام به‌دنبال برگزاری انتخابات بی‌روح، کسل و بیمارگونه هستند تا منافع ملت را در دنیا به خطر اندازند و خود به کام برسند که امیدواریم این اتفاق هرگز نیفتد.
مدیر مسئول روزنامه اعتماد ملی در خصوص سلامت انتخابات نیز گفت: بنده از سلامت انتخابات هرچند نگران هستم اما تمام برنامه‌ها و تحولات را رصد می‌کنم تا تخلفی در انتخابات صورت نگیرد و قانون برای همه یکسان باشد.
وی با این ادعا که در تنور داغ انتخابات باید هرکس نان خود را بپزد، افزود: در صورت پیروزی در انتخابات از تمام نیروهای کارآمد اگر هم‌حزب من نباشند نیز استفاده خواهم کرد.
این کاندیدای اصلاح‌طلب دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه گفت: اولویت اول من در تشکیل کابینه‌‌ام استفاده از نیروهای درون حزبم است چرا که عمل به این کار را شرط انصاف، مروت و وفا و مردانگی می‌دانم.
کروبی افزود: علاوه بر نیروهای هم‌حزبی و با تجربه، در کابینه‌ام از زنان، افراد متخصص، از اقوام مختلف و نیز افراد برخی گروه‌های چپ و راست استفاده خواهم کرد.
کروبی با حمایت تلویحی از نیروهای ملی ـ مذهبی نیز گفت: ملی شدن صنعت نفت که به دست افراد توانمند و قدرتمندی نظیر مصدق و کاشانی صورت گرفت به معنای دولتی شدن آن نبود بلکه مردم حق دارند از این منبع عظیم استفاده کنند.
وی از توزیع سهام نفت به‌عنوان محوری‌ترین برنامه اقتصادی خود خبر داد و گفت: از ماه‌ها پیش، روی این برنامه کار شده اما کلیات آن با سهام عدالتی که احمدی‌نژاد به مردم می‌دهد تفاوت دارد و اعتقاد دارم همه ملت در نفت کشور سهیم هستند.
کروبی محور بعدی برنامه خود را توجه به اقوام و قومیت‌ها اعلام کرد و افزود: سعی خواهم کرد اصول معطل شده قانون اساسی به‌ویژه تنظیم شده برای اقوام و قومیت‌ها را اجرا کنم و از فردای 23 خرداد در صورت پیروزی به استفاده از ظرفیت‌های اقوام دست خواهم زد.

دسته ها : انتخابات دهم
پنج شنبه 1388/2/31 20:5
X