معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3210135
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
مهدی کروبی کاندیدای انتخابات دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در بیت آیت الله سیدحسن عاملی امام جمعه اردبیل با وی دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار کروبی طی سخنانی با تاکید بر سعه صدر برای فعالین سیاسی گفت: هر قدر حکومت تعامل ،تحمل و سعه صدر را فراموش کند، با مشکل روبه رو خواهد شد. حتی باید با معاندین نیز باید با سعه صدر برخورد کرد که این سیره اهل بیت و انبیا نیز هست.

مهدی کروبی در ادامه روحانیون را به دو دسته تقسیم کرد و گفت: امروزه گروهی از روحانیون تنگ نظر و متحجر هستند ولی در مقابل گروهی هستند که خواستار وسعت نظرند. متاسفانه عده ای از ما در حال تنگ کردن دایره خودی و غیرخودی هستند و فکر می کنند با این کار خدمت می کنند.

کروبی ابراز عقیده کرد اگر روحانیون نتوانند حتی هم لباسی هایمان را تحمل کنند، مشکلات روز به روز بیشتر خواهد شد. وی افزود: گرچه مقام معظم رهبری نیز همچون امام دارای سعه صدر هستند، اما گروه هایی در بدنه هستند که اقداماتی خاص و سخنانی عجیب را مطرح می کنند که حکایت از نگاه تنگ نظر آنها دارد. باید در بحث هایی که ارائه می کنیم، علاوه بر آنچه قاطع و محکم باشیم، بدانیم که حکومت داری می کنیم و باید شیوه های حکومت داری را نیز رعایت کنیم.
دبیرکل حزب اعتمادملی در ادامه افزود: اینکه عده ای بچه مسلمان ها را تحریک به گفتن برخی سخن ها می کنند، ظلم و گناه است. گرچه می دانم چه محافلی این درس ها را به آنها می دهد. کروبی خطاب به امام جمعه اردبیل گفت: شما اعمه محترم جمعه با جایگاه ویژه ای که دارید می توانید در زمینه رفع برخی نگاه های انحصارگرایانه نقش داشته باشید. وی به مثالی از سیره امام خمینی اشاره کرد و گفت: روزی یکی از بزرگان نزد امام رسید و گفت اغلب قضات راضی نیستند. زیرا مثلا ریش خود را می ترشانند. امام در پاسخ فرمودند شاید آنها مقلد فقیهی باشند که تراشیدن ریش را نهی نکردند و اصلا شما هم حق ندارید بروید از آنها سئوال کنید که چرا ریش خود را با تیغ می زنند.
امام جمعه اردبیل نیز طی سخنانی گفت: باید با الهام گرفتن از سیره و روش انبیا، و بالاخص پیامبر عظیم الاشان اسلام سعی کنیم تا آستانه تحمل خود را بالا ببریم و بلوغ سیاسی جامعه را ارتقا دهیم. آیت الله عاملی در ادامه اظهار داشت: زمانی پیامبر برای متقاعد کردن یک مسیحی با او صحبت می کرد، اما آن مسیحی در انتها گفت من نظر شما را قبول ندارم و به دین شما نمی گرایم. پیامبر نیز به جای عصبانیت فرمودند ای برادرم بیا بنشین تا دوباره صحبت کنیم. وی تاکید کرد باید از سیره پیامبر که حتی مقابل مخالفین نیز اینگونه منشی دارند، درس بگیریم و سرلوحه اعمال خود قرار دهیم.

دسته ها : انتخابات دهم
پنج شنبه 1388/2/31 15:55
X