مدیر مسئول روزنامه توقیف شده زن تاکید‌کر‌د : متاسفانه عملکرد صداوسیما در برخورد با کاندیداها شرایطی عادلانه نیست.
به گزارش خبرنگار ایلنا فائزه هاشمی‌ در‌دیدار با دختران نسل فیروزه‌ای از جوانان حامی میرحسین موسوی، ضمن ابراز خرسندی از آگاهی دختران جوان نسبت به سرنوشت خود و فعالیت در ستادهای موسوی اظهار داشت: کار تشکیلاتی اقدامی بسیار ارزشمند است و آنچه که در ایران کم داریم احزاب هستند و شما باید این برنامه‌ریزی را داشته باشید که پس از انتخابات نیز این ارتباطات ادامه پیدا کند و هرچه گسترده‌تر شود.
وی با تاکید بر اینکه فعالیت هرچه گسترده‌تر و برنامه هرچه مشخص‌تر منجر به پای‌داری فعالیت‌ها خواهد شد ، ادامه داد: زمانی توسعه ارزش پیدا می‌کند که پایدار باشد.
فائزه هاشمی با اشاره به لزوم پیگیری مطالبات زنان از سوی این قشر، ادامه داد: ما زنان هیچ‌گاه نباید از پای بنشینیم و اصولا حق گرفتنی است و این مبارزه برای همیشه باید ماندگار باشد.
وی با بیان اینکه سیاست‌های امروز به دنبال خانه‌نشین کردن زنان می‌باشد، ادامه داد: ما معتقدیم توان زنان بیش از در خانه نشستن آنها است و مسوولیت‌های خانه در تضاد با مسوولیت‌های اجتماعی نیست.
وی با تاکید بر اینکه توسعه نیاز به فرهنگ‌سازی دارد، تصریح کرد: برای رسیدن به این مساله نیازمند به پروسه درازمدت هستیم. متاسفانه فرهنگ مردسالاری در کشور ما آنچنان نهادینه شده که خود خانم‌ها هم به هم رای نمی‌دهند و در نتیجه جامعه هم این قشر را باور ندارد که این مساله به رفتارهای ما بر می‌گردد.
وی با تاکید بر اینکه تبلیغات برای خانم‌ها بسیار کم است، تصریح کرد: معتقدم که جامعه به کسانی رای می‌دهد که آنها را می‌شناسد. اگر زن‌ها پست و سمتی نداشته باشند و در تبلیغات و رسانه‌ها نباشند مردم چگونه به آنها رای بدهند.
فائزه هاشمی با تصریح اینکه ما دنبال برابری هستیم ادامه داد: 30 سال از انقلاب ایران گذشته است و امروز 70 درصد دانشجویان ما دختر هستند و این توانایی‌ها باید در جامعه جواب داده شود در غیر این صورت دلخوری و سرخوردگی ایجاد می‌ شود و باید در مورد حضور زنان در جامعه فرهنگ‌سازی شود. 
مدیر مسئول روزنامه توقیف شده زن با تاکید بر اینکه این مساله به صورت سریع‌السیر اتفاق نمی‌افتد، ادامه داد: ممکن است رسیدن به این هدف حتی نیازمند تغییر نسل نیز باشد باید پایدار باشیم و اهداف خود را پیگیری کنیم.
وی در تحلیل خود از فضای انتخابات نیز گفت: متاسفانه عملکرد صداوسیما در برخورد با کاندیداها شرایطی عادلانه نیست، البته به نظر می‌آید مردم ما هوشمند هستند ولی نباید از یاد برد که سیاست‌های پوپولیستی و توده‌ای معمولا نتیجه می‌دهد. 
هاشمی با تاکید بر اینکه باید مردم را برای رای دادن تشویق کنیم، تصریح کرد: مردم باید بدانند اختلاف آرا اگر زیاد باشد، طبیعتا نتیجه‌ای که آنها می‌خواهند رقم خواهد خورد.

دسته ها : انتخابات دهم
پنج شنبه 1388/2/31 11:48
X