به گزارش ثانیه‏نیوز، دکتر محمود احمدی‌نژاد در دیدار دوشنبه شب گذشته خود با دانشجویان خبر از تولید داروهای پزشکی جدید، پرتاب یک موشک پیشرفته جدید و.. در آینده نزدیک خبر داد.

رییس‏جمهور در توضیح قابلیت موشک پیشرفته جدید گفت: این موشک از «شهاب 3» پیشرفته‏تر است که از دقت بالاتر و برد بیشتری برخوردار است.

وی تاکید کرد: موشک جدید در راستای سیاست بازدارند‏گی نظام تولید شده که تلاش داریم بعد از آزمایش نهایی به تولید انبوه برسانیم.

وی اضافه کرد: پیشرفت ما در این عرصه صرفا  برای برقراری صلح و امنیت در منطقه است و تنها علیه دشمنانی استفاده می‌شود که خیالات خامی در سر بپرورانند هر چند با ایستادگی ملت، تهدید دشمنان برای همیشه از سرزمین ایران دور شد.

وی تاکید کرد: ضعف در عرصه‏های مختلف علمی، سیاسی، نظامی و دولت های ضعیف در طول تاریخ کشورها را دچار آسیب و زیان کرده‏اند.

وی افزود: شجاعت ملت ایران نه تنها تهدید را از سرزمین ایران دور کرد ، بلکه پیروزی های بزرگی برای ملت ایران و دیگر ملت ها فراهم کرد.

خبرنگار ثانیه‏نیوز مطلع شد که این موشک سجیل 2 نام دارد.

رییس‏جمهور یادآور شد : تلاش دانشمندان جوان ایرانی و برغم وجود تحریم های مختلف موجب شد در دیگر فناوری های نوین و علوم مختلف نیز ایران در دنیا جزو کشورهای مطرح قرار گیرد .

وی با اشاره به برخی از اظهار نظر‌ها مبنی بر اینکه نباید به مسائل جهانی کار داشته باشیم اظهار داشت: امروز دیگر امکان ندارد که یک کشور به دور خودش حصار بکشد و پیشرفت کند؛ بهترین حالت هم برای رفع تهدید آن است که کانون تهدید مورد هدف قرار گیرد، ما چرا باید بنشینیم که ما را در تهران مورد فشار قرار دهند، ما به کشور آنها می‌رویم و آنها را مورد فشار - البته غیر نظامی قرار می‌دهیم؛ مگر می‌شود به آنها کار نداشت اگر ما با آنها کار نداشته باشیم آنها با ما کار دارند، مگر آنها عراق و افغانستان را اشغال نکردند و بعد هم گفتند گام بعدی ایران است پس حال چه شده که حتی جرات تهدید را ندارند.

دکتر احمدی‌نژاد افزود: اگر نظام سلطه کنار برود توده های مردم در مقابل عدالت مقاومت نمی‌کنند و اصلا شرایط تحقق حکومت جهانی، خواسته عمومی ملت‌ها است و به امید خدا موج عظیمی که در دنیا بر پا شده، بساط استکبار را جمع می‌کند.

وی اضافه کرد: ملت ایران که سالها عقب نگاه داشته شده بود با یک خیزش عظیم در انقلاب اسلامی، حرکت خود را به سمت پیشرفت آغاز کردو تصمیم گرفت که روی پای خود بایستد.

در این جلسه دوساعته که در مسجد سلمان ریاست‏جمهوری برگزار شده بود تعدادی از دانشجیان ستادهای خودجوش مردمی نیز حضور داشتند رییس جمهور همه را به اخلاص و حرکت در مسیر الهی فراخواند و گفت: باید تلاش کنیم هر کاری که در زندگی انجام می دهیم فقط برای خدا باشد چون کاری که برای خدا نباشد، مهم نیست چه چیزی باشد و قطعا به سقوط می‌انجامد.

وی با اشاره به حرکت و قیام امام خمینی (ره) و انگیزه الهی آن امام افزود: کاری که برای خدا باشد، عین پیروزی است و اگر حتی به ظاهر انجام دهند آن کار الهی قطعه قطعه هم بشود باز هم پیروز است.

احمدی نژاد اساس مشکلات دنیا را غیر خدایی بودن کارها دانست و با بیان اینکه کار خدایی نگاه انسان را عوض می‌کند و همه عالم را در سیطره انسان قرار می‌دهد، به حقیقت مفهوم امام معصوم اشاره کرد و گفت: خداوند انسان را خلیفة الله خواسته است تا جامعه‌ای سعادتمند‌ بر پا کند و در آن اسماء الهی متجلی شود تا از مسیر اصلاح ساختار جامعه، انسان ساخته شود و تعالی پیدا کند.

وی ادامه داد: برای این کار ابتدا انسان باید به درستی خود را بشناسد و برای به دست آوردن یک شناخت کامل باید انسان کامل را بشناسیم. چرا که انسان کامل واسطه فیض خدایی است.

رئیس جمهور اظهار داشت: نقطه تمرکز شیطان از ابتدا، غافل کردن دل انسان از حقیقی به نام امام معصوم بوده است تا انسان از راه رسیدن به خدا منحرف شود. اما همه هستی از وجود امام بهره می‌برد و تمایل به حقیقت در وجود اکثر قریب به اتفاق انسان‌های دنیا وجود دارد و امام معصوم در حال مدیریت عالم است و این اشتباه است که تصور کنیم ماموریت امام فقط بعد از ظهور آغاز می‌شود.

وی با اشاره به تعالی ارزش‌های نوع بشر در طول تاریخ تاکنون افزود: انسان در یک مسیر کمالی در حال حرکت است و مدیریت این حرکت به دست امام معصوم است.

رئیس جمهور اقتدار امروز ایران را یک اقتدار صالح و کانون امید ملت‌ها دانست و تاکید کرد: ماموریت ما این است که فضای آرمانی را زنده نگه داریم تا در فضای اندیشه جهانی گسترش یابد.

دسته ها : انتخابات دهم
سه شنبه 1388/2/29 18:11
X