رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: سیاست خارجی دولت نهم‌ رژیم صهیونیستی ‌را نابود کرد.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران که دوشنبه‌شب در جمع مردم در مسجد گلزار خوراسگان سخن می‌گفت با عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و رحلت آیت‌الله بهجت، تصریح کرد: حضرت زهرا (س) بعد از رحلت پیامبر و پس از آن اتفاقات در سقیفه، یک تنه مبارزه‌ای را برای دفاع از ولایت انجام دادند که برای ما درس بزرگی است.

چمران با بیان اینکه ارزشمندترین حرکت دختر نبی مکرم اسلام آن بود که تلاش کرد تا حکومت اسلامی منحرف نشود، ادامه داد: حرکت حضرت زهرا (س) به ما درس داد که تا پای‌ جان برای تشکیل و حفظ حکومت اسلامی مبارزه کنیم.

وی به طرح برخی مسائل انحرافی در دوره‌های گذشته از سوی برخی افراد برای تغییر اعتقادات جامعه اشاره و اضافه کرد: عده‌ای گفتند که افکار امام برای موزه‌ها خوب است یا اسلام به درد 1400 سال پیش می‌خورد و یا ائمه (ع) و شهدای هشت سال دفاع مقدس را خشونت‌طلب معرفی کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه حضرت زهرا (س) معلم و اسوه همگان بوده ‌است، اظهار داشت: باید در اینگونه شرایط که عده‌ای به دنبال تغییر اعتقادات مردم هستند از حضرت زهرا (س) بیاموزیم و تا پای جان در مسیر ولایتمداری مبارزه کنیم.

چمران با تاکید بر اینکه نباید حکومت ولایتمدار و پیروی از ولایت فقیه در کشور آسیبی ببیند، تصریح کرد: همه اختلافات ما با دشمنان داخل و خارج بر سر همین مسئله است و ما نمی‌خواهیم اصول دین، مکتب و مذهب ما بازیچه یکسری تفکرات فلسفی غربگرایانه باشد.

وی با تاکید بر اینکه کسی باید به ریاست ‌جمهوری برسد که مرید، پیرو و مقلد ولی‌ فقیه باشد، افزود: نه اینکه خدای ناکرده بخواهد در مقابل او بایستد؛ در ظاهر بگوید بله اما در باطن چنین نباشد.

‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه همه کاندیداهای تایید شده مورد احترام هستند، اضافه کرد: لیکن کسی که بتواند سالم‌تر و محکم‌تر قدم بردارد را باید انتخاب کنیم و این مسئله را باید در تجربه اثبات کرده‌ باشد.
چمران با بیان اینکه امید ما به آن طرف آب‌ها و به اینکه آمریکا از کاندیدای ما حمایت کند، نیست ادامه داد: دشمنان می‌گویند که هرکس رای بیاورد جز احمدی‌نژاد، اما امید ما به خدا و مردم است.

وی با اشاره به طرح برخی مسایل از سوی بعضی افراد با بیان اینکه حرف زدن خیلی راحت است، افزود: برخی افراد از گمشدن 300 میلیارد دلار سخن می‌گویند آن هم در دولت ساده‌زیست، مردمدار، عدالتخواه و ...، در حالی که اصلاً ما طی این سال‌ها اینقدر نفت نفروخته‌ایم ضمن اینکه کشور سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، کمیسیون اصل 90 و ... دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه دولت نهم بیشترین خدمت را به رژیم صهیونیستی کرد، اظهار داشت: سیاست خارجی دولت نهم باعث شد تا رژیم صهیونیستی داغان شده، آرزوی نیل تا فرات را فراموش کرده و در محیطی کوچک محصور شود.

چمران شکست رژیم صهیونیستی در جنگ‌های 33 و 22روزه را به معنای اضمحلال این رژیم دانست و گفت: اگر معنای لغات را عوض کنیم حرف آقایان درست می‌شود و این حرف‌هایشان شبیه همان شعار تغییر "اوباما " است که باید شعار "تغییرش " را هم تغییر بدهد.

وی با بیان اینکه برای رای آوردن باید خود را نشان بدهیم و دیگران را تخریب نکنیم، اضافه کرد: باید راه آینده را به ملت نشان دهیم، ملت را امیدوار کرده و چیزهایی نگوییم که دشمن را خوشحال کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تشکیل ستادهای مردمی حمایت از احمدی‌نژاد را کاری ارزشمند و بزرگ و در واقع عمل صالح دانست و گفت: چرا که با تداوم تفکرات احمدی‌نژاد در کشور شاهد شکوفایی هر چه بیشتر فناوری‌های علمی، انقلاب، ارزش‌های انقلاب و ... خواهیم بود.

چمران ‌با تاکید بر اینکه باید خالص برای خدا کار کنیم، اضافه کرد: هیچ وعده و وعیدی به افراد به خاطر حضور در ستادهای مردمی احمدی‌نژاد نباید داده ‌شود.

وی با تاکید بر افزایش اطلاعات و آگاهی‌ها برای پاسخگویی به شایعات، تهمت‌ها و...، تصریح کرد: باید با تلاش‌های شبانه‌روزی و تداوم آن خدمتگزاری خالصانه به مردم را در کشور نهادینه کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به وضعیت نامطلوب برخی اقشار پایین جامعه، خاطرنشان کرد: باید با کارها و برنامه‌های بیشتر برای رفع محرومیت از چهره مناطق و افراد مستضعف تلاش کرد.

پیش از سخنان چمران، حجت‌الاسلام محی‌الدین‌احمد میرمرشدی مسئول ستاد حمایت‌های مردمی از احمدی‌نژاد در استان اصفهان به تشریح نگاه و رویکرد این ستاد پرداخت.


دسته ها : انتخابات دهم
سه شنبه 1388/2/29 12:21
X