معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2400339
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
تقدیم قریب به 50 هزار شهید و 200 هزار جانباز در اجرای دهها عملیات محدود و بزرگ و در زیر بمباران شدید دشمن از ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتشی مقتدر و مجرب ساخته است . به برخی از این عملیات ها به اجمال اشاره می کنیم :
عمیلات آفندی طریق القدس در آذر ماه سال 60
این عملیات هشت روز ادامه یافت و به صورت مشترک توسط سپاه و ارتش با پیروزی کامل پایان یافت و شهر بستان و 600 کیلومتر از خاک کشور آزاد شد.
عملیات آفندی ثامن الائمه در پنجم مهرماه سال 60
توسط لشکر 77 با همکاری سپاه پاسداران و پشتیبانی جنگنده های نیروی هوایی و بالگردهای هوانیروز طی دو روز با موفقیت به پایان رسید و 150 کیلومتر مربع از زمین های شرق کارون آزاد شد و محاصره آبادان طبق فرمان امام (حصر آبادان باید شکسته شود) شکسته شد .
عملیات فتح المبین در دوم فروردین سال 61
در این عملیات قرارگاه های قدس نصر فجر و فتح با ترکیب مقدس ارتش و سپاه در خوزستان با نیروهای عراقی درگیر شدند و بیش از 2200 کیلومتر مربع از خاک کشور را آزاد کردند.
عملیات بیت المقدس در دهم اردیبهشت سال 61
بزرگترین عملیات دوران دفاع مقدس محسوب می شود . در نتیجه این عملیات 5400 کیلومتر مربع از خاک کشور آزاد و خرمشهر پس از 19 ماه اشغال آزاد شد. این عملیات به طور مشترک با سپاه انجام شد و چهار قرارگاه قدس و فتح نصر و فجر در آن شرکت داشتند.
عملیات خیبر در سوم اسفند سال 62
پنج قرارگاه کربلا متشکل از 12 لشکر (6 لشکر ارتش و 6 لشکر سپاه ) عملیات را انجام دادند و جزایر نفتی مجنون به وسعت تقریبی 200 کیلومتر مربع به تصرف ایران درآمد.
عملیات میمک در بیستم بهمن سال 63
در این عملیات رزمندگان نیروی زمینی ارتش در تیپ 40 سراب با محوریت لشکر 81 زرهی کرمانشاه ظرف چهار روز از ارتفاعات میمک را آزاد کردند.
ارتش جمهوری اسلامی ایران در دهها عملیات بصورت موثر و مستقیم و در دهها عملیات با پشتیبانی نیروهای عمل کننده نقش موثری در حفظ استقلال و سربلندی نظام مقدس اسلامی مان داشته است حضور موثر جنگنده ها و بالگردهای ارتش در سالهای دفاع مقدس بر صفحات زرین تاریخ جنگ هفت ساله نقش بسته است .
ارتش قدرتمند امروز
امروز قدرت ارتش مردمی و مومن ما افزایش قدرت بازدارندگی نظام ج . ا. ا را موجب شده که فکر تعدی هر دشمنی را منتفی خواهد کرد.
امروز برتری ارتش ما سلاح و تجهیزات غیرمتعارف جنگی نیست بلکه نیروی انسانی متعهد و متخصص است که در راه حفظ دین وطن آماده هرگونه جانفشانی است .
امروز جوانان ایران در ارتش اسلام با تکیه بر هوش و استعداد ایرانی در طراحی و ساخت هواپیماهای صاعقه تانک ذوالفقار سامانه های ارتباطی و کنترل و مخابراتی شبیه سازی های بالگردها و موشکهای دوش پرتاب زمین به هوا سامانه های موشکی سطح به سطح و زمین به دریا انواع نفربرهای زرهی ساخت بزرگترین و قوی ترین توپ دریایی سلاحهای ابتکاری سبک و سنگین شبیه سازی بالگردها و تانکها و هواپیماها طراحی و ساخت ناوچه ها و ناوشکن ها و زیردریایی ها و صدها پروژه خودکفایی با کمک دانشگاهها و مراکز علمی و صنعتی کشور نقش آفرینی کرده اند.
رژه باشکوه هوایی 140 فروند از هواپیماهای جنگنده و بمب افکن نیروی هوایی از جمله هواپیماهای صاعقه و آذرخش تداعی کننده عملیات متهورانه 140 فروند از جنگنده های این نیرو در ابتدای جنگ تحمیلی و یادآور رشادتهای سرلشکر خلبان بابایی اردستانی و یاسینی است .
رژه هوایی 70 فروند از بالگردهای هواپیمایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران یادآور حماسه آفرینی های هوانیروز در مرزهای غربی و جنوبی کشور است حماسه آفرینی های شهید سرلشکر کشوری شهید سرلشکر شیرودی شهید سهلیان و دیگر شهیدان والامقام نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران یاد کنیم از شهید سپهبد قرنی شهید سپهبد صیاد شیرازی سرلشکر بایایی سرلشکر آبشناسان سرلشکر نیاکی سرلشکر یاسینی سرلشکر اردستانی سرلشکر عباس دوران سرلشکر وطن پور دریادار مهتاج دریادار نعمتی ناخدا همتی سرلشکر ارقارب پرست سرتیپ مخبری سرباز یوسف حیدری سرلشکر شهرام فر سرتیپ نصر اصفهانی سرلشکر نامجوی و...
تحول در آموزشهای تئوری و علمی و بهره گیری از تجارب فرماندهان و طراحان عملیات دفاع مقدس در صدها رزمایش بزرگ در اقصی نقاط مهین اسلامی متجلی شده است . رزمایش های بزرگ ولایت ذوالفقار سلسله رزمایش های تندر پیروان ولایت و سلسله رزمایش های ضربت ذوالفقار گویای آمادگی جان برکفان ارتش اسلام در دفاع از استقلال و امنیت میهن اسلامی است .

دسته ها : عمومی
شنبه 1388/1/29 22:34
X