معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2400293
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
ورم Conficker بزرگ‌ترین آلودگی رایانه‌یی جهان پس از SQL Slammer نام گرفته که در سال 2003 به اینترنت حمله کرد. این مطلب توسط گروه که در رابطه با Conficker شکل گرفته اعلام شده که شامل 27 شرکت فن‌آوری بزرگ همچون AOl ،F-Secure، کاسپرسکی، مکافی، سیمانتک، مایکروسافت، آیکان و شرکت‌های متعدد دیگر هستند.

ارزیابی‌ از شمار رایانه‌های آلوده شده به این ورم متفاوت بوده است و طبق اعلام این گروه، این شمار می‌تواند بین 3 تا 15 میلیون در سراسر جهان باشد و امکان دارد رشد کند زیرا تنها 30 درصد از رایانه‌هایی که با ویندوز کار می‌کنند با جدیدترین وصله جلوگیری کننده از آلوده شدن به این ورم به‌روز شده‌اند.

طبق آمار شرکت آنتی‌ویروس تایوانی Bkis، در حدود 1.3 میلیون رایانه به نوع اول Conficker آلوده هستند و مجموع آلودگی در حدود 2.2 میلیون دستگاه است. همچنین بر اساس گزارش گروه ایکس فورس سیستم‌های امنیت اینترنت IBM، از هر 25 آدرس اینترنتی ارسال کننده داده‌های خطرناک یکی به این ورم آلوده است.

شرکت نرم‌افزاری مایکروسافت چندی قبل یک جایزه 250 هزار دلاری برای کسانی که بتوانند اطلاعات کافی برای دستگیری و محکومیت طراح Conficker ارایه کنند، تعیین کرد.دسته ها : فن آوری
سه شنبه 1388/1/18 19:40
X