معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3125363
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

با رعايت نكته‌هاي مراقبت از پوست مي‌توانيد فشار و ناراحتي را كه در فصل تابستان بر شما وارد مي‌آيد، كاهش دهيد و بتوانيد راحت‌تر در هواي سوزان و داغ به كار خود بپردازيد. نكات مراقبت از پوست را كه در اين مقاله در مورد آن بحث مي‌كنيم، به كار گيريد و از تابش خورشيد لذت ببريد.
غلبه بر دماي گرم و سوزان نه‌تنها سخت و طاقت فرساست، بلكه آزاردهنده نيز است. پوست ظريف در اثر اشعه‌هاي فرابنفش خورشيد دچار صدمه مي‌شود و بيشترين مشكلات پوستي در اين فصل ايجاد مي‌شوند. اين نكات به شما مي‌آموزند كه چگونه در فصل تابستان از التهاب، تورم و آلودگي پوست خود جلوگيري كنيد.
لوسيون (كرم) ضد‌آفتاب، ضروري براي فصل تابستان
زماني كه در تابستان بيرون مي‌رويد، پوستتان در معرض اشعه فرابنفش قرار مي‌گيرد. به اين ترتيب بهترين كاري كه مي‌توانيد براي پيشگيري از هر نوع صدمه پوستي انجام دهيد، استفاده از كرم ضدآفتاب حداقل نيم ساعت قبل از بيرون رفتن از منزل و مواجهه با هواي داغ است. كرمي را انتخاب كنيد كه عامل ضدآفتاب آن بيشتر از 15 باشد (روي كرم با عنوان SPF درج شده است).
از يك شوينده گياهي استفاده كنيد
به جاي اينكه پوست خود را با آب سرد يا معمولي بشويد، مي‌توانيد آن را با آب و شير بشوييد. روش ديگر مراقبت از پوست در تابستان، استفاده از دم كرده‌هاي گياهي است. مي‌توانيد يكي از اين دم كرده‌ها را به راحتي در منزل تهيه كنيد: كمي گل زيرفون (lindon)، برگ رز، چند برگ نعناع و بابونه را مخلوط كنيد. به آن آب داغ اضافه كنيد تا بتوانيد آنها را با يكديگر مخلوط كنيد. سپس اجازه دهيد اين مخلوط يك ساعت بماند. از پنبه آغشته به اين مخلوط استفاده و صورت خود را مرطوب كنيد. سپس يك پارچه كتاني در اين مخلوط فرو ببريد و آن را به‌مدت بيست دقيقه روي پوستتان قرار دهيد. اين كار نتيجه فوق‌العاده‌اي دارد و حتي در طول روزهاي بد تابستان هم به پوست تازگي و طراوت مي‌دهد.
مرطوب كردن پوست
بدون بحث در مورد استفاده از مرطوب كننده‌ها، نكات مراقبت از پوست كامل نخواهند بود. بدون توجه به اينكه پوست شما خشك، چرب يا معمولي است، استفاده از مرطوب‌كننده ضروري است. مرطوب كننده‌ها نه تنها از خشك شدن پوست جلوگيري مي‌كنند، بلكه در هر شرايط آب و هوايي پوست را التيام مي‌دهند. اما قبل از اينكه مرطوب‌كننده را خريداري كنيد، نوع پوست خود را بشناسيد و مرطوب‌كننده را مطابق آن انتخاب كنيد.
به‌طور متناوب به پوستتان آبرساني كنيد
براي آبرساني به پوست مي‌توانيد از محصولات تجاري موجود استفاده كنيد. به ميزان كافي آب بنوشيد و حداقل8ساعت خواب شبانه داشته باشيد. اين ميزان استراحت موجب مي‌شود استرس شما كاهش يابد. غذاهاي سالم از جمله ميوه و سبزيجات بخوريد تا در روزهاي سوزان تابستان هم پوست باطراوتي داشته باشيد.
از يك چتر يا كلاه لبه دار استفاده كنيد
زماني كه بيرون مي‌رويد، حتما از يك چتر يا كلاه لبه دار استفاده كنيد. اين‌كار از سوختن و قهوه‌اي شده پوست جلوگيري مي‌كند (قهوه‌اي شدن پوست موجب كاهش توليد الاستيك و كلاژن زير سطح پوست مي‌شود). سعي كنيد موارد ذكر شده در اين نوشتار را رعايت كنيد تا به راحتي و بدون بروز هيچ مشكل پوستي از فصل تابستان لذت ببريد.

ترجمه : فاطمه سادات ميرحبيبي


دسته ها : بازي
چهارشنبه 1390/3/11 15:4
X