معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3125450
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

اگر تازه نامزد كرده ايد يا اگر مدتي است كه ازدواج كرده ايد، بدانيد كه مواردي وجود دارد كه هيچگاه تغيير نمي كند مثل احساس نياز به تقدير و تشكر يا احساس نياز به داشتن رابطه خصوصي، و اين فقط مختص آقايان نيست بلكه خانم ها را نيز شامل مي شود.

جمله‌هاي‌ كليدي براي جذب همسر را بايد چون نهالى دانست كه لازم است تمام تمهيدات را به‌كار بست تا اين نهال سست و شكننده، حفظ و بارور شود و به درختى تناور تبديل گردد و ريشه‌ي آن، در اعماق جان زن و مرد نفوذ كند. آن‌چه در اين ميان داراي اهميت مي‌باشد، محبت و شيوه‏هاى صحيح ابراز آن است. محبت بين زن و مرد ، اكتسابى است، بدين معنا كه هم زن و هم مرد، بايد شيوه‏هاى ابراز آن را آموزش ديده، تمرين كنند و به كار برند.

ابتدا به جمله‌هاي كليدي كه بيان آن‌ها از زبان آقايان به همسرشان در ايجاد يك زندگي شاد و سالم، پراهميت مي‌باشد، مي پردازيم و سپس به بررسي اين مسأله در خصوص خانم‌ها اشاره خواهيم داشت.

* روز خوبي داشتي؟

هنگامي‌كه از همسر خود در مورد چگونگي گذراندن روزش پرسش مي‌كنيد، برداشت او اين خواهد بود كه شما انسان بافكري هستيد و مشتاق‌ايد بدانيد او ساعات كاري خود را چگونه سپري كرده است اين سؤال، به همسر شما مجوز آن را خواهد داد كه مدتي در مورد كوچك‌ترين اتفاقاتي كه برايش افتاده، صحبت نمايد. با اين عمل، به او فرصتي مي‌دهيد تا با گفتگو، شما را به‌عنوان محرم ‌اسرار خود در نظر بگيرد.

* تو زيباتريني!

اين جمله باعث افزايش اعتمادبه‌نفس در او خواهد شد. شما به همسر خود اطمينان مي‌دهيد كه او براي شما جذاب است و به او علاقه داريد. اين تحسين و تعريف بسيار مهمي در دنياي زنانه محسوب شده و امتياز شما را در نزد همسرتان، ارتقاي چشم‌گيري خواهد داد. همچنين بيان اين جمله، به او تفهيم مي‌كند كه شما تا چه حد برايش ارزش قائل هستيد.* در مورد (هرچيزي) چه احساسي داري؟

پرسيدن اين سؤال، به همسرتان نشان‌مي‌دهد كه شما خالصانه براي احساسات او اهميت قائل هستيد. زن‌ها عاشق بيان احساسات‌شان در مورد هر موضوع قابل تصوري مي‌باشند. اين سؤال، بيانگر جنبه‌ي مهرباني و دلسوزي يك فرد است. وقتي همسرتان درمي‌يابد كه شما توجه‌تان را به او مبذول داشته‌ايد، او نيز متقابلاً احساسات خود را با شدت بيش‌تري، اهدا خواهد نمود.


* تو واقعاً زرنگ و باهوشي

با تصديق نمودن هوش و ذكاوت او، اين مفهوم را مي‌رسانيد كه علاوه ‌بر محاسن ظاهري، متوجه ذهن و فكر توانمندش نيز شده‌ايد. همسر شما با شنيدن اين جمله، در مورد همه‌ي جوانب زندگي خود، احساس رضايت و خشنودي خواهد نمود. اين سخن، نشانه‌ي احترام از طرف شما براي همسرتان محسوب مي‌گردد. زن‌ها، عاشق مردان صميمي و خوش‌قلب مي‌باشند و هيچ‌چيزي بهتر از بيان و تشخيص هوش و ذكاوت آنان، نمي‌تواند صفات عالي شما را آشكار نمايد.


* مي‌خواهم همه‌ي عمرم را با تو سپري كنم

هنگامي‌كه اين جمله را بيان مي‌داريد، او را به تداوم تعهدتان، مطمئن مي‌سازيد و به‌تبع، همدلي هميشگي او را خواهيد داشت.

* تو بهترين دوست مني

به اين معني است كه براي رابطه‌تان ارزش قائل هستيد و مايليد كارهايي را به همراه او انجام دهيد كه مردان ديگر ممكن است قادر به انجام آن‌ها نباشند. همسرتان بعد از شنيدن اين جمله، پيوستگي مقاومت‌ناپذيري با شما پيدا خواهد نمود.

* تو يك مادر ايده‌آل خواهي شد يا هستي

اغلب زن‌ها آرزو دارند كه روزي بچه‌دار شوند، هم‌چنين بيش‌تر مواقع با خودكلنجار مي‌روند كه آيا در اين راه موفق خواهند بود يا نه. با گفتن اين جمله، به او اطمينان مي‌دهيد كه به‌طورحتم به هدفش خواهد رسيد، به‌علاوه با ارضاي نيازهاي دروني‌اش، باعث آرامش و تسكين او مي‌شويد. بيان اين كلمات از زبان شما به‌عنوان يك همسر، او را تبديل به خوشحال‌ترين انسان روي زمين خواهد نمود.


* تو زندگي منو كامل مي‌كني

اين جمله مي‌گويد كه او، تنها فرد مورد علاقه‌ي شماست. همه‌ي زن‌ها دوست‌دارند اين جمله را از زبان شوهرشان بشنوند. بيان اين عبارت، به مفهوم آن است كه همسر خود را به‌طور كامل پذيرفته‌ايد و او مكملي هميشگي براي شماست. به اين‌ترتيب در همسرتان، احساسي لذت‌بخش و پايدار به‌وجود خواهد آمد. اين جمله تأكيد مي‌كند كه شما در زندگي، به او نياز داشته و نمي‌توانيد بدون او به زندگي ادامه دهيد. زن‌ها از شنيدن چنين جملاتي، بسيار دلگرم مي‌گردند.

* دوستت دارم

برايش اهميت بسيار زيادي قائل‌ايم، مي‌تواند تأثير شگرفي به همراه اين جمله‌ي دوكلمه‌اي معروف و كوتاه كه همگي ما داشته باشد. هر روز چندين‌بار اين جمله را براي همسرتان تكرار نماييد چراكه گفتن اين عبارت به او، باعث روشن نگاه داشتن شعله‌هاي آتشي مي‌گردد كه هميشه نياز به برافروزي دارند. اگر در بين شما، كساني هستند كه تا به حال اين جمله را به همسرشان نگفته‌اند، بدون ترديد، آن را بيان كنيد. وقتي اثر شگرف اين جمله را در همسرتان ببينيد، هرگز از تكرار آن كوتاهي نخواهيد كرد.خانم ها با گفتن شش جمله زير به همسرانشان، آنها را سرشار از عشق و علاقه مي كنند، اين جملات عبارتند از:


* عالي به نظر مي رسي
مردها درست مثل خانمها احساس نا امني مي كنند. ممكن است كه اين ضعفشان را نشان دهند يا نه. اما گاهي اوقات تعجب مي كنند اگر شكمشان بزرگ شده باشد و از كمربندشان جلوتر زده باشد يا موارد ديگر. پس گاهي اوقات بايد از آنها تعريف و تمجيد كرد.


* من به وفاداري تو اطمينان دارم

در اعماق قلب هر مردي اين آرزو وجود دارد كه همسرش با تمام وجود به او اعتماد داشته باشد. چند بار شده مردي را ببينيد كه به همسر خود مي گويد: "فقط اگر به من اعتماد داشتي... "
اين جمله " من به تو اعتماد دارم " ، به اعتماد به نفس او كمك مي كند. با گفتن اين جمله به او مي فهمانيد كه به او مطمئن هستيد و از اين بابت كه او توسط فرد ديگري گمراه نمي شود خيالتان راحت است.


* حق با شماست

ما همه دوست داريم كه حق با ما باشد كه مردها هم از اين مقوله مستثني نيستند. شما مي دانيد چه مواقعي؟ گاهي اوقات، وقتي كه حق با اوست بهتر است به او بگوييد مخصوصا اگر با هم بحث كرده ايد. مطمئنا فكر مي كنيد كه با گفتن اين جمله همسرتان فكر مي كند كه شما ترسيده ايد يا در بحث كم آورده ايد اما اين جمله باعث مي شود كه بحثتان تمام شود. با شنيدن اين جمله، به همسرتان احساس خوبي دست مي دهيد و به او ثابت مي شود كه شما فردي منطقي هستيد و اشتباهتان را پذيرفته ايد و اين به هموار كردن مخالفت هاي بعديتان كمك مي كند.

* اين پيچ را باز مي كني ؟

مردها دوست دارند احساس مردانه كنند. اين نكته ريشه در فرهنگ ما دارد. كمك كردن در كارهاي ساده به آنها احساس خوبي مي دهد. ما نمي گوييم كه شما از آنها كارهايي را بخواهيد انجام دهند كه از دست خودتان برمي آيد اما اگر به دستيار نياز داشتيد، همسرتان مورد خوبي هستند كه آنها را هم شاد مي كند.

* تو كچل نيستي؟

حدود يك چهارم مردها در سن 25 سالگي ريزش مو پيدا مي كنند و تا سن 60 سالگي دو سوم موهايشان را از دست مي دهند. از دست دادن موهايشان براي آنها ترسي را به دنبال مي آورد. بنابراين حتي اگر همسرتان مقداري تاسي پيدا كرده است، به او بگوييد كه كچل نيستي. اين جمله دقيقا معادل اين است كه شما بپرسيد به نظر شما اين لباسي كه تن من است مرا چاق نشان مي دهد؟


منبع:سايت سيمرغ


دسته ها : عمومی
پنج شنبه 1390/3/5 16:59
X