معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3745016
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

نيم ساعت پياده روي سريع روزانه معادل حداقل يك و نيم سال افزايش طول عمر براي شما. يك ورزش معمولي و ساده طي روز، علاوه بر شادابي و نشاط نه تنها مي تواند شما را از ابتلا به نارسايي هاي قلبي ايمن كند، بلكه طول عمر بيشتري را براي شما تضمين مي كند.

ميزان اثر بخشي ورزش در جلوگيري از بيماريهاي قلبي و افزايش طول عمر بستگي به مقدار ورزشي دارد كه شما طي روز انجام مي دهيد.هرچند تا به حال تحقيقات و مطالب زيادي راجع به اثر ورزش در سلامتي انسان انجام و تهيه شده است، اما با اين وجود هنوز بطور دقيق ميزان اثر ورزش بر روي طول عمر، بخصوص هنگامي كه قلب انسان دچار نارسايي مي گردد؛ بخوبي مشخص نيست.

اما نتيجه آخرين تحقيقات انجام شده در اين زمينه كه روز گذشته منتشر شد. در اين تحقيقات گروهي از افراد بالاي 50 سال در مركز مطالعات قلب فرامينگهام (Framingham) مورد آزمايش قرار گرفتند. جامعه بررسي شده در اين تحقيق بيش از 2500 نفر بود.

اين تحقيق كه از 46 سال پيش آغاز شده است نشان مي دهد پس از نرمال كردن فاكتورهايي مانند كشيدن سيگار، بيماريهاي خاص و ساير فاكتورهاي مهم؛ آن دسته از افرادي كه از سن 50 سالگي براي سلامت خود، بطور دائم ورزش هايي ساده انجام مي دادند نسبت به افراد ساكن؛ بطور متوسط 1.3 سال بيشتر عمر كرده اند و حداقل 1.1 سال ديرتر به بيماري قلبي دچار شده اند.

نتيجه جالبتر آنكه در افرادي كه ورزش را خيلي جدي تر دنبال مي كردند و تمرينات شديدتر و طولاني تري انجام مي دادند؛ اقلآ 3.5 سال بيش از افراد عادي عمر كرده و نارسايي هاي قلبي 3.2 سال ديرتر به سراغ آنها رفته است.

دكتر اسكار فرانكو (Oscar H. Franco) از دانشگاه پزشكي Erasmus MC در هلند، عضو اين تيم تحقيقاتي مي گويد :

"مطالعات ما نشان مي دهد كه دنبال كردن يك برنامه ورزشي در زندگي از موثر ترين روشها براي سلامتي و طول عمر است. "

همچنين در يك تحقيق مرتبط، محققان برسي كردند كه راهنمايي هاي پزشكان براي انجام ورزش تا چه اندازه بر روي بيماران اثر داشته است. در اين تحقيق 492نفر از افراد سالم كه فعاليت بدني نداشته اند و سن آنها بين 30 تا 69 بوده است شركت كردند.

بر اساس اطلاعات بدست آمده همه آنها كمتر از ميزاني كه پزشك براي آنها تجويز كرده است به ورزش پرداخته اند.

دكتر ميشل پري (Michael G. Perri) از دانشگاه فلوريدا مي گويد :

"خط قرمز هنگامي است كه يك پزشك به بيمار مي گويد ورزش كن، آنها بيشتر سعي مي كنند با دارو مشكلات را حل كنند و بندرت چنين تجويزي مي كنند. اما با اين وجود مردم كمتر از 60 درصد توصيه هاي ورزشي پزشكان را جدي مي گيرند و به آنها عمل مي كنند. "

"نكته مهم آن است كه تمامي پزشكان بايد بشدت بيماران خود را به انجام فعاليت هاي بدني طولاني و مداوم دعوت كنند تا بيماران از مزاياي سلامتي آن بهره گيرند. "

در پايان گزاش فوق آمده است كه حداقل بايد 30 دقيقه در روز با سرعت زياد پياده روي كرد تا سلامتي، بدن انسان را براي زندگي خود انتخاب كند.منبع:سايت راديو گفتگو


دسته ها : تندرستی
سه شنبه 1390/2/13 11:25
X