در تاريخ، هيچ انقلاب و تحول شگرفي را نمي‏توان سراغ گرفت كه اهالي قلم در صف اول آن قرار نگرفته و نقش و سهم تعيين كننده‏اي در بيدارسازي و جهت‎دهي مردم نداشته باشند و اما قلم‏ها هميشه در اين نقش مقدس رسالت‏آفرين نبوده‏اند.

.

ب) عناصر خارج‏نشين/قسمت چهارم

 

  •  شهرنوش پارسي‏پور

  «شهرنوش پارسي‌پور» از جمله كساني است كه در حوادث بعد از انتخابات به شدت به دولت و نظام جمهوري اسلامي ايران حمله كرد. اين نويسنده‌ي فراري كه با شبكه‏هاي ضد انقلاب نيز رابطه‌ي بسيار نزديكي دارد علاوه بر تهيه و امضاي بيانيه‏ها عليه جمهوري اسلامي ايران در حمايت از آشوب‌طلبان، در مطالبي كه در سايت‌هاي ضد انقلاب منتشر مي‌كرد نسبت به نظام جمهوري اسلامي ايران فحاشي كرده و با استفاده از مطالب خلاف واقع اقدام به تشويش اذهان عمومي مي‌نمود.

وي در مطلب ديگري ضمن تاختن بر نظام جمهوري اسلامي ايران با استفاده از اخبار غير واقعي به تشويش اذهان عمومي و تحريك مردم براي مقابله با نظام جمهوري اسلامي ايران مي‏پردازد.
 
گفته‏هاي يك همجنس‏گرا
 
اين نويسنده‌ي همجنس‏باز! در جريان اعتصاب غذا مقابل سازمان ملل حضور داشته و نسبت به ولايت فقيه و اعتقادات شيعي هتاكي مي‏كند:
 
« ...پيش از انقلاب اسلامي مردم در كمال آزادي مرجع تقليد خود را انتخاب مي‌كردند. اين نشان مي‏دهد كه منطقه‌ي ايران نيز به رقم جغرافياي بد خود از نوعي روحيه‌ي دموكراتيك برخوردار است.
 
وي در 20 مرداد 1388، مطلبي با عنوان «جنبش سبز، جنبش فراگروهي است» در حمايت از آشوب‏طلبان مي‏نويسد:
 
«از تاريخ بيست و دوم جولاي 2009 تا آخر وقت روز بيست و چهارم همين ماه را آقاي اكبر گنجي اعتصاب غذا اعلام كرده بود. ايشان به من زنگ زد و دعوت كرد تا در اين اعتصاب شركت كنم. پذيرفتم. ساعت يك بامداد بيست و دو جولاي به نيويورك رسيدم و ساعت هشت بامداد در برابر يكي از ساختمان‌هاي ملل متحد بوديم كه در نبش خيابان اول و خيابان چهل و هفت قرار دارد. روزه گرفتن سخت نبود، اما تمام مدت فكر مي‌كردم اين همه ساعات را در بيكاري چطور بگذرانم. هدف البته روشن بود: تفهيم اين معنا به ملل متحد كه مردم ايران دارند رنج مي‌برند و كوشش اعتصاب كنندگان براين قرار داشت تا ملل متحد را وادار به دخالت در ايران كرده تا بلكه نماينده‌اي براي بررسي وضع زندان‌ها به ايران گسيل دارد ... .
شماري از تورنتو آمده بودند. از جمله دكتر رضا براهني كه هفتاد و چهار سال از عمر او مي‌گذرد. ... حضور فائقه آتشين، هنرمند محبوب كه به صورت خودماني هم‌چنان گوگوش ناميده مي‌شود، هيجان‌برانگيز بود. سخنوران تقريباً همه براين امر توافق داشتند كه جنبش سبز ايران، يك جنبش متكي بر عدم خشونت است كه در كمال تأسف با خشونت و سبعيت روبه‌رو شده است.... .»وي به دليل انحرافات جنسي در ميان همفكران خود شهره است و مطالبي را در راديو زمانه درخصوص حق داشتن چند شوهر هم‌زمان براي زنان ارايه مي‌دهد.
 
پارسي‌پور كه سابقه‌ي تهيه‌كنندگي در صدا و سيماي رژيم طاغوت را دارد، بعد از چاپ كتاب مستهجن، ضد دين و عرف «زنان بدون مردان» در شهريور ١٣٧٣ به آمريكا گريخت و در حال حاضر نيز با سايت‌ها و شبكه‌هاي ماهواره‌اي ضدانقلابي نظير راديو زمانه، بي‌بي‌سي، راديو فردا و... همكاري دارد. همكاري وي با «راديو زمانه» چندين سال است كه به صورت مستمر ادامه دارد و هر هفته 2 الي 3 مطلب بر ضد جمهوري اسلامي ايران در اين سايت منتشر مي‏كند.
 
سايت برهان

دسته ها : فرهنگی
پنج شنبه 1390/2/1 13:26
X